Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to eo translation catalogue (35 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Types
eo: Tipoj

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Menu
eo: Menuo

en: Picture
eo: Bildo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Drupal
eo: Drupalo

en: Update available
eo: Ĝisdatigo disponebla

en: Roles
eo: Roloj

en: Desc
eo: malkreske

en: Logout
eo: Elsalutigiu vin

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Add menu
eo: Aldonu menuon

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Apply
eo: Apliku

en: Add vocabulary
eo: Aldonu vortprovizon

en: Manage fields
eo: Agordu kampojn

en: Index
eo: Indekso

en: Run cron
eo: Funkciigu cron

en: Add link
eo: Aldonu ligilon

en: Add content type
eo: Aldonu enhavan tipon

en: Cron ran successfully.
eo: Cron funkciis sukcese.

en: Manage display
eo: Agordu vidigilon

en: Install new module
eo: Instalu novan modulon

en: Install new theme
eo: Instalu novan haŭton

en: Asc
eo: kreske

en: Add new view
eo: Aldonu novan vidigon
