Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to fi translation catalogue (61 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Development
fi: Kehitys

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Types
fi: Tyypit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Update
fi: Päivitys

en: Menu
fi: Valikko

en: Picture
fi: Kuva

en: All
fi: Kaikki

en: Update available
fi: Päivitys saatavilla

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Tools
fi: Työkalut

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Add menu
fi: Lisää valikko

en: Extend
fi: Laajenna

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Installed
fi: Asennettu

en: Security update
fi: Tietoturvapäivitys

en: Apply
fi: Käytä

en: Add vocabulary
fi: Lisää sanasto

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Index
fi: Indeksi

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Reinstall modules
fi: Uudelleenasenna moduulit

en: Session viewer
fi: Sessionlukija

en: About
fi: Tietoja

en: Run cron
fi: Suorita cron-ajo

en: Run updates
fi: Suorita päivitykset

en: Uses
fi: Käyttää

en: Execute PHP Code
fi: Suorita PHP koodia

en: Theme registry
fi: Teemarekisteri

en: Devel settings
fi: Devel-asetukset

en: Add link
fi: Lisää linkki

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: Add content type
fi: Lisää sisältötyyppi

en: Cron ran successfully.
fi: Cron-ajo onnistui.

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Flush all caches
fi: Tyhjennä kaikki välimuistit

en: Manage display
fi: Ylläpidä näkymää

en: Add custom block
fi: Lisää kustomoitu lohko

en: Filter modules
fi: Suodata moduuleja

en: Edit permissions
fi: Muokkaa käyttöoikeuksia

en: Install new module
fi: Asenna uusi moduuli

en: Install new theme
fi: Asenna uusi teema

en: Add new view
fi: Lisää uusi näkymä

en: Master
fi: Isäntä

en: Add new view mode
fi: Lisää uusi esitystapa

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: Custom block library
fi: Kustomoitujen lohkojen kirjasto

en: Add new form mode
fi: Lisää uusi lomakemuoto

en: Add contact form
fi: Lisää yhteydenottolomake

en: Static caches
fi: Staattiset välimuistit

en: Documentation D8
fi: Drupal 8 -dokumentaatio

en: CSS and JavaScript cache cleared.
fi: CSS- ja JavaScript-välimuistit on tyhjennetty.
