Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to jv translation catalogue (33 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Development
jv: Pangembangan

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Types
jv: Tipe

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Update
jv: Dianyari

en: Picture
jv: Gambar

en: All
jv: Kabèh

en: Update available
jv: Update cumawis

en: Roles
jv: Parāgā

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Logout
jv: Metu

en: Add menu
jv: Tambah menu

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Installed
jv: Dipasang

en: Add vocabulary
jv: Tambah vokabulari

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Index
jv: Indek

en: About
jv: Ngenani

en: Run cron
jv: Nglakokaké cron

en: Add link
jv: Tambah tautan

en: Add content type
jv: Tambah tipe konten

en: Cron ran successfully.
jv: Cron uwis sukses dilakokaké.

en: Manage display
jv: Nata tampilan

en: Install new module
jv: Masang modul anyar

en: Install new theme
jv: Masang téma anyar

en: Asc
jv: Urut Maju
