Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Types
ro: Tipuri

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Update
ro: Actualizare

en: Menu
ro: Meniu

en: Picture
ro: Imagine

en: All
ro: Toate

en: Update available
ro: Actualizare disponibilă

en: Roles
ro: Roluri

en: Desc
ro: Descendent

en: Tools
ro: Instrumente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Add menu
ro: Adaugă meniu

en: Extend
ro: Extindeți

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Installed
ro: Instalat

en: Security update
ro: Actualizare de securitate

en: Apply
ro: Aplică

en: Add vocabulary
ro: Adaugă clasificare

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: About
ro: Despre

en: Run cron
ro: Rulează cron

en: Run updates
ro: Rulează actualizările

en: Module filter
ro: Filtru module

en: Uses
ro: Folosește

en: Add link
ro: Adăugare legătură

en: Add content type
ro: Adaugă tip conținut

en: Cron ran successfully.
ro: Cron a rulat cu succes

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Add custom block
ro: Adăugare bloc personalizat

en: Filter modules
ro: Module de filtrare

en: Edit permissions
ro: Editează permisiuni

en: Install new module
ro: Instalați un modul nou

en: Install new theme
ro: Instalați o temă nouă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Add new view
ro: Adaugați o vizualizare nouă

en: Master
ro: Expert

en: Add new view mode
ro: Adăugați mod de vizualizare nou

en: Manage form display
ro: Gestionați formularele

en: Custom block library
ro: Librărie bloc personalizat

en: Add new form mode
ro: Adăugați mod formular nou

en: Add contact form
ro: Adăugare formular de contact

en: Version: @module-version
ro: Versiune: @module-version

en: Requires: @module-list
ro: Necesită: @module-list

en: Required by: @module-list
ro: Cerut de: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ro: Nume mașină: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
