Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to te translation catalogue (22 entries)

en: Delete
te: తొలగించు

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Administration
te: పరిపాలన

en: Edit
te: మార్చు

en: Types
te: రకాలు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Menu
te: మెనూ

en: Picture
te: చిత్రం

en: All
te: అన్నీ

en: Drupal
te: డ్రూపల్

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Tools
te: పనిముట్లు

en: Logout
te: నిష్క్రమించు

en: Permissions
te: అనుమతులు

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: About
te: గురించి

en: Uses
te: వాడుకలు
