Niobi Research Center (8.x-2.0-alpha4) - en to ast translation catalogue (54 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Pages
ast: Páxines

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Closed
ast: Zarráu

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Home page
ast: Páxina d'entamu

en: Download
ast: Baxar

en: view
ast: vista

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Test
ast: Preba

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Open
ast: Abrir

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Picture
ast: Imaxe

en: User
ast: Usuariu

en: Error
ast: Fallu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Published
ast: Espublizáu

en: Count
ast: Cuenta

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Plain text
ast: Testu planu

en: Send
ast: Unviar

en: Table
ast: Tabla

en: Maximum length
ast: Llargor máximu

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Size of textfield
ast: Tamañu del campu de testu

en: Workflow
ast: Fluxu de trabayu

en: Results
ast: Resultaos

en: Not published
ast: Ensin espublizar
