Niobi Research Center (8.x-2.0-alpha5) - en to eo translation catalogue (59 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Closed
eo: Fermita

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Download
eo: Elŝutu

en: view
eo: rigardi

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Open
eo: Malfermu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Error
eo: Eraro

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Roles
eo: Roloj

en: Published
eo: Publikigita

en: Average
eo: Meznombro

en: Count
eo: Kalkulo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Send
eo: Sendu

en: Desc
eo: malkreske

en: Table
eo: Tabelo

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Results
eo: Rezultoj

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Apply
eo: Apliku

en: Reports
eo: Raportoj

en: Trigger
eo: Ekagilo

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: - Select a value -
eo: - Selektu valoron -

en: Asc
eo: kreske
