Nivo Slider (8.x-1.4) - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Name
hr: Naziv

en: Default
hr: Zadano

en: Theme
hr: Tema

en: Options
hr: Opcije

en: Published
hr: Objavljeno

en: General
hr: Općenito

en: Configuration
hr: Postavke

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Rows
hr: Redovi

en: Random
hr: Nasumično

en: Installed
hr: Instaliran

en: Usage
hr: Upotreba

en: Effect
hr: Efekt

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Odredite stranice koristeći njihove putanje. Unesite jednu putanju po redu. Znak '*' služi kao nadomjestak. Primjeri putanja su %blog za blog stranicu i %blog-nadomjestak za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
