Nivo Slider (8.x-1.4) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Theme
ja: テーマ

en: Options
ja: オプション

en: Published
ja: 掲載

en: General
ja: 全般

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Rows
ja: 行数

en: Random
ja: ランダム

en: Transition
ja: 遷移

en: Fade
ja: フェード

en: Animation speed
ja: アニメーション速度

en: Installed
ja: インストール済み

en: Usage
ja: 使用方法

en: Columns
ja: カラム

en: Effect
ja: 効果

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト
