Nivo Slider (8.x-1.4-rc1) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Title
de: Titel

en: Next
de: Weiter

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Weight
de: Gewichtung

en: Default
de: Standard

en: Options
de: Optionen

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Effects
de: Effekte

en: Bar
de: Leiste

en: Prev
de: Vorheriges

en: General
de: Allgemein

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Rows
de: Zeilen

en: Random
de: Zufall

en: Transition
de: Änderungsvorgang

en: Fade
de: Überblenden

en: Animation speed
de: Animationsgeschwindigkeit

en: Usage
de: Verwendung

en: Columns
de: Spalten

en: Effect
de: Effekt

en: Light
de: Hell

en: Dark
de: Dunkel

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: - Default -
de: - Standard -

en: Image @number: @title
de: Bild @number: @title
