Noahs Page Builder (1.0.0) - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Size
tr: Boyut

en: default
tr: öntanımlı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Save
tr: Kaydet

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Top
tr: En üst

en: Icon
tr: Simge

en: Time
tr: Zaman

en: Text
tr: Metin

en: Icons
tr: İkonlar

en: Separator
tr: Ayraç

en: Link Title
tr: Bağlantı Başlığı

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Bottom
tr: Alt

en: Heading
tr: Başlık

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: General
tr: Genel

en: Colors
tr: Renkler

en: Day
tr: Gün

en: Align
tr: Hizalama

en: Loop
tr: Döngü

en: Color
tr: Renk

en: Button
tr: Düğme

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Position
tr: Konum

en: Close
tr: Kapat

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Token
tr: Simge

en: Controls
tr: Denetimler

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Hours
tr: Saat

en: Seconds
tr: Saniye

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Minutes
tr: Dakika

en: Relative
tr: Göreceli

en: Grid
tr: Izgara

en: Space
tr: Boşluk

en: Local
tr: Yerel

en: Page settings
tr: Sayfa ayarları

en: About
tr: Hakkında

en: Target
tr: Hedef

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Direction
tr: Yön

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Slash
tr: Bölü

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Styles
tr: Biçemler

en: Image style
tr: Resim stili

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Hide (do not display image)
tr: Gizle (resmi görüntüleme)

en: Shown tabs
tr: Gösterilen sekmeler

en: Select tabs being shown in the block
tr: Blokta gösterilen sekmeleri seçin

en: Show primary tabs
tr: Birincil sekmeleri göster

en: Show secondary tabs
tr: İkincil sekmeleri göster

en: Insert selected
tr: Seçilenleri ekle
