Noahs Page Builder (2.0.0) - en to th translation catalogue (31 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Title
th: หัวข้อ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Link
th: ลิงค์

en: Save
th: บันทึก

en: Time
th: เวลา

en: Text
th: ข้อความ

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: General
th: ทั่วไป

en: Day
th: วัน

en: Color
th: สี

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Close
th: ปิด

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Available tokens
th: Token ที่สามารถนำไปใช้ได้

en: Distribution
th: การแจกแจง (Distribution)

en: Select
th: เลือก

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Space
th: ช่องว่าง

en: Page settings
th: การตั้งค่าหน้า

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Styles
th: ลักษณะ
