Noahs Page Builder (2.0.3) - en to uk translation catalogue (115 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Size
uk: Розмір

en: default
uk: замовчування

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Container
uk: Контейнер

en: Save
uk: Зберегти

en: Font
uk: Шрифт

en: Default
uk: Базово

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Top
uk: Зверху

en: Icon
uk: Іконка

en: Time
uk: Час

en: URL
uk: URL-адреса

en: Text
uk: Текст

en: Icons
uk: Іконки

en: Separator
uk: Розділювач

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Link Title
uk: Заголовок посилання

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Bottom
uk: Знизу

en: Gallery
uk: Галерея

en: Heading
uk: Заголовок

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: General
uk: Загальне

en: Colors
uk: Кольори

en: Border
uk: Рамка

en: Day
uk: День

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Loop
uk: Цикл

en: Color
uk: Колір

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: Button
uk: Кнопка

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Position
uk: Позиція

en: Static
uk: Статичне

en: Close
uk: Закрити

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Token
uk: Замінник

en: Extras
uk: Додаткові

en: Available tokens
uk: Доступні замінники

en: Distribution
uk: Комплект

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Seconds
uk: Секунди

en: Full Width
uk: Максимальна ширина

en: Style
uk: Стиль

en: Carousel
uk: Карусель

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Select
uk: Вибір

en: Relative
uk: Відносний

en: Border Color
uk: Колір рамки

en: Border Style
uk: Стиль границі

en: Grid
uk: Сітка

en: Countdown
uk: Зворотний відлік

en: Space
uk: Пробіл

en: Shadow
uk: Тінь

en: Local
uk: Локаль

en: Page settings
uk: Налаштування сторінки

en: Headline
uk: Заголовок

en: About
uk: Про модуль

en: Margin
uk: Відступ

en: Page Settings
uk: Настроювання сторінки

en: Target
uk: Ціль

en: Text Align
uk: Вирівнювання тексту

en: Fonts
uk: Шрифти

en: Hover
uk: Наведення

en: Direction
uk: Напрям

en: Upload Media
uk: Вивантаження даних

en: Image Width
uk: Ширина зображення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Mute
uk: Вимкнути звук

en: Slash
uk: Коса риска

en: Auto play
uk: Автоматичне програвання

en: View page
uk: Переглянути сторінку

en: Video Height
uk: Висота відео

en: Video Width
uk: Ширина відео

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Absolute
uk: Абсолютний

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Styles
uk: Стилі

en: Icon Size
uk: Розмір піктограм

en: Video URL
uk: URL відео

en: Triangle
uk: Трикутник

en: Waves
uk: Хвилі

en: Modal
uk: Модальне

en: Row height
uk: Висота рядка

en: Image Style
uk: Стиль зображення

en: 3 Columns
uk: 3 колонки

en: 4 Columns
uk: 4 колонки

en: 5 Columns
uk: 5 колонок

en: 6 Columns
uk: 6 колонок

en: 2 Columns
uk: 2 колонки

en: Video type
uk: Тип відео

en: Curve
uk: Крива

en: Default Colors
uk: Типові кольори

en: Min Height
uk: Мін. висота

en: Content page
uk: Сторінка зі змістом

en: Shown tabs
uk: Показувані вкладки

en: Select tabs being shown in the block
uk: Виберіть вкладки, що будуть показуватись у блоці

en: Show primary tabs
uk: Показувати первинні вкладки

en: Show secondary tabs
uk: Показувати другорядні вкладки

en: Min height
uk: Мін.висота

en: Insert selected
uk: Вибрана вставка
