Noahs Page Builder (2.0.4) - en to sv translation catalogue (91 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Title
sv: Titel

en: Images
sv: Bilder

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: default
sv: förvald

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Container
sv: Grupp

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Top
sv: Överst

en: Icon
sv: Ikon

en: Time
sv: Tid

en: Icons
sv: Ikoner

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Link Title
sv: Titel på länk

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Url
sv: URL

en: Gallery
sv: Galleri

en: Heading
sv: Rubrik

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Desc
sv: Fallande

en: Code
sv: Kod

en: General
sv: Allmän

en: Colors
sv: Färger

en: Day
sv: Dag

en: Align
sv: Justera

en: Color
sv: Färg

en: Button
sv: Knapp

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Static
sv: Statisk

en: Close
sv: Stäng

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Extras
sv: Extrafunktioner

en: Available tokens
sv: Tillgängliga ersättningstecken

en: Controls
sv: Kontroller

en: Buttons
sv: Knappar

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Hours
sv: Timmar

en: Seconds
sv: Sekunder

en: Style
sv: Stil

en: Documents
sv: Dokument

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Minutes
sv: Minuter

en: Select
sv: Välj

en: Relative
sv: Relativt

en: Grid
sv: Rutnät

en: Space
sv: Blanksteg

en: Local
sv: Lokal

en: Page settings
sv: Inställningar för sida

en: Offset
sv: Kompensera

en: Headline
sv: Rubrik

en: About
sv: Om

en: Target
sv: Mål

en: Fonts
sv: Fonter

en: Direction
sv: Riktning

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Video file
sv: Videofil

en: Slash
sv: Snedstreck

en: View page
sv: Visa sida

en: Absolute
sv: Fast

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Pagination
sv: Paginering

en: Styles
sv: Stilmallar

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Numbered
sv: Numrerad

en: Video URL
sv: URL för video

en: Asc
sv: Stigande

en: Shown tabs
sv: Synliga flikar

en: Select tabs being shown in the block
sv: Välj flikar som skall synas i blocket

en: Show primary tabs
sv: Visa primära flikar

en: Show secondary tabs
sv: Visa sekundära flikar

en: Insert selected
sv: Infoga vald
