Noah's Page Builder (2.0.7) - en to tr translation catalogue (103 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Images
tr: Resimler

en: Content
tr: İçerik

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Reset
tr: Sıfırla

en: default
tr: öntanımlı

en: Number
tr: Sayı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Top
tr: En üst

en: Icon
tr: Simge

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: hidden
tr: gizli

en: Section
tr: Bölüm

en: Text
tr: Metin

en: Icons
tr: İkonlar

en: Separator
tr: Ayraç

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Link Title
tr: Bağlantı Başlığı

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Bottom
tr: Alt

en: Heading
tr: Başlık

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Desc
tr: Azalan

en: Code
tr: Kod

en: General
tr: Genel

en: Colors
tr: Renkler

en: Day
tr: Gün

en: Align
tr: Hizalama

en: Loop
tr: Döngü

en: Color
tr: Renk

en: Button
tr: Düğme

en: Tab
tr: Sekme

en: Position
tr: Konum

en: Plain Text
tr: Düz Metin

en: Close
tr: Kapat

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Coordinates
tr: Koordinatlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Token
tr: Simge

en: Controls
tr: Denetimler

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Hours
tr: Saat

en: Seconds
tr: Saniye

en: Info
tr: Bilgi

en: Add section
tr: Bölüm ekle

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Documents
tr: Belgeler

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Minutes
tr: Dakika

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Select
tr: Seç

en: Relative
tr: Göreceli

en: Grid
tr: Izgara

en: Space
tr: Boşluk

en: Local
tr: Yerel

en: Page settings
tr: Sayfa ayarları

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: About
tr: Hakkında

en: Column
tr: Sütun

en: Stars
tr: Yıldızlar

en: Target
tr: Hedef

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Direction
tr: Yön

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Slash
tr: Bölü

en: Card
tr: Kart

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Styles
tr: Biçemler

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Numbered
tr: Numaralı

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: Asc
tr: Artan

en: Shown tabs
tr: Gösterilen sekmeler

en: Select tabs being shown in the block
tr: Blokta gösterilen sekmeleri seçin

en: Show primary tabs
tr: Birincil sekmeleri göster

en: Show secondary tabs
tr: İkincil sekmeleri göster

en: Divider
tr: Bölücü

en: Insert selected
tr: Seçilenleri ekle
