Noah's Page Builder (2.2.1) - en to ur translation catalogue (36 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Focus
ur: توجھ

en: Slideshow
ur: سلائڈ شو

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Content
ur: متن

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Tag
ur: ٹیگ

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: default
ur: ڈیفالٹ

en: Number
ur: نمبر

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Center
ur: وسط

en: Container
ur: کنٹینر

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Move
ur: منتقل

en: Icon
ur: آئیکن

en: Time
ur: وقت

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: hidden
ur: پوشیدہ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Text
ur: متن

en: Active
ur: فعال

en: Code
ur: کوڈ

en: Color
ur: رنگ

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Direction
ur: سمت
