Noah's Page Builder (2.2.5) - en to el translation catalogue (98 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: default
el: προεπιλογή

en: Number
el: Αριθμός

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Top
el: Κορυφή

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: hidden
el: κρυφό

en: Text
el: Κείμενο

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: All
el: Όλες

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Up
el: Επάνω

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Prev
el: Προηγ

en: Code
el: Κωδικός

en: General
el: Γενικά

en: Day
el: Ημέρα

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: Align
el: Στοίχιση

en: Color
el: Χρώμα

en: Button
el: Κουμπί

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Down
el: Κάτω

en: Position
el: Θέση

en: Plain Text
el: Απλό κείμενο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Extras
el: Πρόσθετα

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Hours
el: Ώρες

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Style
el: Στυλ

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Space
el: Διάστημα

en: Shadow
el: Σκιά

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Paste
el: Επικόλληση

en: About
el: Περί

en: Column
el: Στήλη

en: Target
el: Στόχος

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Absolute
el: Απόλυτη

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Styles
el: Στυλ

en: Edit Image
el: Επεξεργασία εικόνας

en: Shown tabs
el: Εμφανείς Καρτέλες

en: Select tabs being shown in the block
el: Επιλέξτε καρτέλες που εμφανίζονται στο μπλοκ

en: Show primary tabs
el: Εμφάνιση πρωτευουσών καρτελών

en: Show secondary tabs
el: Εμφάνιση δευτερευουσών καρτελών
