Noah's Page Builder (2.6.7) - en to jv translation catalogue (65 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Images
jv: Gambar

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Read more
jv: Candhaké

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Tag
jv: Tautan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: default
jv: gawan

en: Number
jv: Angka

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Container
jv: Kontainer

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Icon
jv: Ikon

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Created
jv: Digawé

en: Separator
jv: Watesan

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: All
jv: Kabèh

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Heading
jv: Irahan

en: Up
jv: Munggah

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Code
jv: Kode

en: General
jv: Umum

en: Day
jv: Dina

en: Align
jv: Rata

en: Color
jv: Kelir

en: Down
jv: Mudhun

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Revert
jv: Baléknā

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Space
jv: Spasi

en: Loading
jv: Ngemot

en: About
jv: Ngenani

en: Direction
jv: Arah

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér
