Noah's Page Builder (2.6.7) - en to mr translation catalogue (56 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Slideshow
mr: चलचित्रे

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Home page
mr: मुख्य पान

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: default
mr: मुलभूत

en: Number
mr: अंक

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Container
mr: प्रभाग

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Font
mr: मुद्रावर्ग

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Move
mr: सरकवा

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Inline
mr: आतील

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: General
mr: साधारण

en: Colors
mr: रंग

en: Day
mr: दिवस

en: Color
mr: रंग

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Hours
mr: तास

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: Direction
mr: दिशा
