Noah's Page Builder (2.7.2) - en to nl translation catalogue (180 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Group
nl: Groep

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Read more
nl: Lees meer

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Home page
nl: Voorpagina

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: default
nl: standaard

en: Number
nl: Getal

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Font Size
nl: Lettergrootte

en: Font
nl: Lettertype

en: Default
nl: Standaard

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Top
nl: Bovenaan

en: Icon
nl: Pictogram

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: hidden
nl: verborgen

en: Section
nl: Sectie

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Text
nl: Tekst

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Link Title
nl: Linktitel

en: All
nl: Alle

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Block
nl: Blok

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Url
nl: URL

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Revisions
nl: Revisies

en: Gallery
nl: Album

en: Heading
nl: Koptekst

en: Up
nl: Omhoog

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Prev
nl: Vorige

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Desc
nl: Aflopend

en: General
nl: Algemeen

en: Colors
nl: Kleuren

en: Border
nl: Rand

en: Day
nl: Dag

en: Table
nl: Tabel

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Align
nl: Uitlijning

en: Loop
nl: Lus

en: Color
nl: Kleur

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Button
nl: Knop

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Down
nl: Omlaag

en: Position
nl: Positie

en: Plain Text
nl: Gewone tekst

en: Static
nl: Statisch

en: Close
nl: Sluiten

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Coordinates
nl: Coördinaten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Extras
nl: Extra's

en: Available tokens
nl: Beschikbare tokens

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: Fixed
nl: Vast

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Buttons
nl: Knoppen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: The message has been sent.
nl: Het bericht is verzonden.

en: Hours
nl: Uren

en: Seconds
nl: Seconden

en: Full Width
nl: Volledige breedte

en: Add section
nl: Nieuwe sectie toevoegen

en: Style
nl: Stijl

en: Carousel
nl: Carrousel

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Documents
nl: Documenten

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Themes
nl: Thema's

en: Minutes
nl: Minuten

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Select
nl: Selecteren

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Save Configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Relative
nl: Relatief

en: Grid
nl: Raster

en: Space
nl: Spatie

en: Loading
nl: Laden

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Local
nl: Lokaal

en: Page settings
nl: Pagina-instellingen

en: Radius
nl: Straal

en: Custom CSS
nl: Aangepaste CSS

en: Paste
nl: Plakken

en: Font family
nl: Fontfamilie

en: About
nl: Over

en: Gallery Type
nl: Albumtype

en: Column
nl: Kolom

en: Margin
nl: Marge

en: Stars
nl: Sterren

en: Target
nl: Doel

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Hover
nl: Zweven

en: Direction
nl: Richting

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Cover
nl: Omslag

en: Mute
nl: Dempen

en: Slash
nl: Schuine streep naar voren

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Auto play
nl: Automatisch afspelen

en: View page
nl: Pagina bekijken

en: Video Height
nl: Videohoogte

en: Video Width
nl: Videobreedte

en: Card
nl: Kaart

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Absolute
nl: Absoluut

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Textarea
nl: Tekstvlak

en: Pagination
nl: Paginering

en: Styles
nl: Stijlen

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Contents
nl: Inhoud

en: Numbered
nl: Genummerd

en: Right Top
nl: Rechtsboven

en: Left Top
nl: Linksboven

en: Right Bottom
nl: Rechtsonder

en: Left Bottom
nl: Linksonder

en: Right Center
nl: Rechtsmidden

en: Left Center
nl: Linksmidden

en: Max height
nl: Maximale hoogte

en: Triangle
nl: Driehoek

en: No Repeat
nl: Niet herhalen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Image Style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Contain
nl: Bevatten

en: Custom Width
nl: Aangepaste breedte

en: Center Top
nl: Centreer boven

en: Center Bottom
nl: Centreer onder

en: Edit Image
nl: Afbeelding bewerken

en: Icon Color
nl: Pictogramkleur

en: Shown tabs
nl: Weergegeven tabs

en: Select tabs being shown in the block
nl: Selecteer de tabs die in het blok worden weergegeven

en: Show primary tabs
nl: Primaire tabs weergeven

en: Show secondary tabs
nl: Secundaire tabs weergeven

en: Divider
nl: Scheiding

en: Insert selected
nl: Geselecteerde invoegen

en: Apply Filters
nl: Filters toepassen

en: Tone
nl: Toon
