Noah's Page Builder (2.7.2) - en to sv translation catalogue (154 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Images
sv: Bilder

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Read more
sv: Läs mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Home page
sv: Hemsida

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: default
sv: förvald

en: Number
sv: Tal

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Container
sv: Grupp

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Font Size
sv: Fontstorlek

en: Default
sv: Förvald

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Move
sv: Flytta

en: Top
sv: Överst

en: Icon
sv: Ikon

en: Time
sv: Tid

en: View
sv: Visa

en: hidden
sv: dold

en: Section
sv: Sektion

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Icons
sv: Ikoner

en: Attachment
sv: Bilaga

en: Created
sv: Skapad

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Link Title
sv: Titel på länk

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Url
sv: URL

en: Inline
sv: Löpande

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Revisions
sv: Versioner

en: Gallery
sv: Galleri

en: Heading
sv: Rubrik

en: Up
sv: Upp

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Prev
sv: Föreg

en: Desc
sv: Fallande

en: Code
sv: Kod

en: General
sv: Allmän

en: Colors
sv: Färger

en: Day
sv: Dag

en: Table
sv: Tabell

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Align
sv: Justera

en: Color
sv: Färg

en: Repeat
sv: Upprepa

en: Button
sv: Knapp

en: Clone
sv: Klona

en: Tab
sv: Tabb

en: Down
sv: Ned

en: Static
sv: Statisk

en: Close
sv: Stäng

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Coordinates
sv: Koordinater

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Extras
sv: Extrafunktioner

en: Available tokens
sv: Tillgängliga ersättningstecken

en: Controls
sv: Kontroller

en: Fixed
sv: Fast

en: Revert
sv: Återställ

en: Buttons
sv: Knappar

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: The message has been sent.
sv: Meddelandet har skickats.

en: Hours
sv: Timmar

en: Seconds
sv: Sekunder

en: Info
sv: Information

en: Add section
sv: Lägg till sektion

en: Style
sv: Stil

en: Changed
sv: Ändrad

en: Documents
sv: Dokument

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Themes
sv: Teman

en: Minutes
sv: Minuter

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Copy
sv: Kopiera

en: Relative
sv: Relativt

en: Grid
sv: Rutnät

en: Space
sv: Blanksteg

en: Loading
sv: Laddar

en: Local
sv: Lokal

en: Page settings
sv: Inställningar för sida

en: Offset
sv: Kompensera

en: Radius
sv: Radie

en: Headline
sv: Rubrik

en: Paste
sv: Klistra in

en: About
sv: Om

en: Column
sv: Kolumn

en: Stars
sv: Stjärnor

en: Target
sv: Mål

en: Fonts
sv: Fonter

en: Direction
sv: Riktning

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Cover
sv: Täcka

en: Slash
sv: Snedstreck

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: View page
sv: Visa sida

en: Card
sv: Kort

en: Absolute
sv: Fast

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Textarea
sv: Textruta

en: Pagination
sv: Paginering

en: Styles
sv: Stilmallar

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Numbered
sv: Numrerad

en: Transform
sv: Förvandla

en: Max height
sv: Högsta höjd

en: Video URL
sv: URL för video

en: Asc
sv: Stigande

en: Tablet
sv: Surfplatta

en: Edit Image
sv: Redigera bild

en: Shown tabs
sv: Synliga flikar

en: Select tabs being shown in the block
sv: Välj flikar som skall synas i blocket

en: Show primary tabs
sv: Visa primära flikar

en: Show secondary tabs
sv: Visa sekundära flikar

en: Insert selected
sv: Infoga vald
