Noah's Page Builder (2.7.8) - en to he translation catalogue (136 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Next
he: הבא

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Read more
he: קראו עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Home page
he: דף הבית

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: default
he: ברירת מחדל

en: Number
he: מספר

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Container
he: מיכל

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Font
he: גופן

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Move
he: הזזה

en: Top
he: עליון

en: Icon
he: סמל

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: hidden
he: מוסתר

en: URL
he: כתובת URL

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Icons
he: אייקונים

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Created
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: All
he: הכל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Block
he: בלוק

en: Bottom
he: למטה

en: Url
he: כתובת url

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Revisions
he: גרסאות

en: Gallery
he: גלריה

en: Heading
he: כותרת

en: Up
he: עולה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Prev
he: קודם

en: Code
he: קוד

en: General
he: כללי

en: Colors
he: צבעים

en: Day
he: יום

en: Table
he: טבלה

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Align
he: יישור

en: Loop
he: בלופ

en: Background color
he: צבע רקע

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Color
he: צבע

en: Repeat
he: חזור

en: Button
he: כפתור

en: Clone
he: שכפול

en: Tab
he: לשונית

en: Down
he: יורד

en: Position
he: מיקום

en: Close
he: סגירה

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Authored on
he: בתאריך

en: Token
he: אסימון

en: Extras
he: תוספות

en: Available tokens
he: אסימונים זמינים

en: Fixed
he: קבוע

en: Revert
he: שחזור

en: Buttons
he: כפתורים

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Hours
he: שעות

en: Seconds
he: שניות

en: Info
he: מידע

en: Add section
he: הוספת מקטע

en: Video
he: וידאו

en: Style
he: סגנון

en: Changed
he: השתנה

en: Themes
he: עיצובים

en: Minutes
he: דקות

en: Sticky
he: דביק

en: Tabs
he: לשוניות

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Copy
he: העתק

en: Relative
he: יחסי

en: Grid
he: רשת

en: Examples:
he: דוגמאות:

en: Space
he: רווח

en: Loading
he: בטעינה

en: Local
he: מקומי

en: Page settings
he: הגדרות דף

en: Radius
he: רדיוס

en: Paste
he: הדבקה

en: About
he: אודות

en: Column
he: עמודה

en: Stars
he: כוכבים

en: Translate
he: תרגום

en: Direction
he: כיוון

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Card
he: קלף

en: Absolute
he: מוחלט

en: Textarea
he: אזור לטקסט חופשי

en: Pagination
he: דפדוף

en: Styles
he: סגנונות

en: Numbered
he: ממוספר

en: Edit media
he: עריכת מדיה

en: Edit Image
he: עריכת תמונה

en: Show secondary tabs
he: הצגת טאבים משניים
