Noah's Page Builder (2.7.9) - en to hu translation catalogue (185 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Read more
hu: Tovább

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Home page
hu: Címlap

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: None
hu: Nincs

en: default
hu: alapértelmezés

en: Number
hu: Szám

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Container
hu: Tároló

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Font
hu: Betűtípus

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Move
hu: Mozgatás

en: Top
hu: Teteje

en: Icon
hu: Ikon

en: Time
hu: Idő

en: View
hu: Megtekintés

en: hidden
hu: rejtett

en: URL
hu: Webcím

en: Section
hu: Szakasz

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: Icons
hu: Ikonok

en: ID
hu: Azonosító

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Created
hu: Létrehozva

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Link Title
hu: Hivatkozás cím

en: All
hu: Mind

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Block
hu: Blokk

en: Bottom
hu: Alja

en: Url
hu: Webcím

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Revisions
hu: Változatok

en: Gallery
hu: Galéria

en: Heading
hu: Címsor

en: Up
hu: Fel

en: Video Upload
hu: Videó feltöltés

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Prev
hu: Előző

en: Mobile
hu: Mobil

en: Code
hu: Kód

en: General
hu: Általános

en: Colors
hu: Színek

en: Border
hu: Keret

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Start
hu: Kezdete

en: End
hu: Vég

en: Align
hu: Igazítás

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Color
hu: Szín

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Padding
hu: Belső margó

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Clone
hu: Klónozás

en: Tab
hu: Fül

en: Down
hu: Le

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Static
hu: Állandó

en: Close
hu: Bezár

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Token
hu: Vezérjel

en: Extras
hu: Extrák

en: Available tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Buttons
hu: Gombok

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Hours
hu: Órák

en: Seconds
hu: Másodperc

en: Info
hu: Infó

en: Slide
hu: Csúsztatás

en: Add section
hu: Szakasz hozzáadása

en: Video
hu: Videó

en: Style
hu: Stílus

en: Changed
hu: Módosítva

en: Themes
hu: Sminkek

en: Minutes
hu: Perc

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Tabs
hu: Fülek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Copy
hu: Másolás

en: Save Configuration
hu: Beállítások mentése

en: Relative
hu: Relatív

en: Grid
hu: Rács

en: Examples:
hu: Példák

en: Image title
hu: Kép címe

en: Space
hu: Szóköz

en: Overlay
hu: Átfedés

en: Loading
hu: Betöltés

en: Shadow
hu: Árnyék

en: Local
hu: Helyi

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Radius
hu: Sugár

en: Headline
hu: Címsor

en: Custom CSS
hu: Egyéni CSS

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: About
hu: Leírás

en: Gallery Type
hu: Galériatípus

en: Column
hu: Oszlop

en: Page Settings
hu: Oldalbeállítások

en: Stars
hu: Csillagok

en: Translate
hu: Fordítás

en: Target
hu: Cél

en: Text Align
hu: Szöveg igazítása

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Hover
hu: Egér az elem felett

en: Direction
hu: Irány

en: Image Width
hu: Kép szélesség

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Body background color
hu: Törzs háttérszín

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Cover
hu: Borító

en: Slash
hu: Perjel

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: View page
hu: Oldal megtekintése

en: Card
hu: Kártya

en: Wrap
hu: Törés

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Styles
hu: Stílusok

en: Contents
hu: Tartalom

en: Icon Size
hu: Ikonméret

en: Numbered
hu: Számozott

en: Allowed roles
hu: Engedélyezett szerepkörök

en: Max height
hu: Megengedett magasság

en: Edit media
hu: Média szerkesztése

en: Video URL
hu: Videó webcíme

en: Triangle
hu: Háromszög

en: Decoration
hu: Díszítés

en: Modal
hu: Felugró ablak

en: Image Style
hu: Képstílus

en: Header Background Color
hu: Fejléc háttérszíne

en: Content Width
hu: Tartalom szélessége

en: Video type
hu: Videó fajtája

en: Contain
hu: Tartalmaz

en: Default Colors
hu: Alapértelmezett színek

en: Edit Image
hu: Kép szerkesztése

en: Shown tabs
hu: Megjelenített fülek

en: Select tabs being shown in the block
hu: A blokkban megjelenítendő fülek kiválasztása

en: Show primary tabs
hu: Elsődleges fülek megjelenítése

en: Show secondary tabs
hu: Másodlagos fülek megjelenítése

en: Min height
hu: Minimális magasság

en: Divider
hu: Elválasztó vonal

en: Insert selected
hu: Kijelölt beillesztése

en: Bar Height
hu: Sáv magassága
