Noah's Page Builder (2.7.9) - en to is translation catalogue (87 entries)

en: Forms
is: Form

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Images
is: Myndir

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Read more
is: Lesa meira

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Home page
is: Heimasíða

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: None
is: Engin

en: default
is: sjálfgefið

en: Number
is: Númer

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Container
is: Gámur

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Font Size
is: Leturstærð

en: Font
is: Leturgerð

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background Color
is: Bakgunnslitur

en: Move
is: Flytja

en: Top
is: Toppur

en: Icon
is: Táknmynd

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: hidden
is: falið

en: URL
is: vefslóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Text
is: Texti

en: Icons
is: Táknmyndir

en: ID
is: Kenni

en: Attachment
is: Viðhengi

en: Created
is: Stofnað

en: Separator
is: Skilja

en: Horizontal
is: Lárétt

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: All
is: Allt

en: Title
is: Titill

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Block
is: Blokk

en: Url
is: Vefslóð

en: Inline
is: Innfellt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Up
is: Upp

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Prev
is: Fyrri

en: Code
is: Kóði

en: General
is: Almennt

en: Day
is: Dagur

en: Table
is: Tafla

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Color
is: Litur

en: Clone
is: Klóna

en: Down
is: Niður

en: Position
is: Staðsetning

en: Close
is: Loka

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Style
is: Stíll

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Grid
is: Grind

en: Loading
is: Hleð

en: About
is: Um

en: Column
is: Dálkur

en: Translate
is: Þýða

en: Direction
is: Stefna

en: Edit media
is: Breyta margmiðlunarefni
