Noah's Page Builder (2.7.9) - en to oc translation catalogue (110 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Images
oc: Imatges

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: None
oc: Pas cap

en: default
oc: defaut

en: Number
oc: Nombre

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Font
oc: Poliça

en: Default
oc: Per defaut

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Section
oc: Seccion

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Separator
oc: Separador

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Link Title
oc: Títol del Ligam

en: All
oc: Tot

en: Title
oc: Títol

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Block
oc: Blòt

en: Bottom
oc: Bas

en: Url
oc: URL

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Heading
oc: Entèsta

en: Up
oc: Naut

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Prev
oc: Prec.

en: Code
oc: Còde

en: Border
oc: Bordadura

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: End
oc: Fin

en: Align
oc: Alinhar

en: Loop
oc: Bocla

en: Repeat
oc: Repetir

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Clone
oc: Clonar

en: Down
oc: Bas

en: Position
oc: Posicion

en: Static
oc: Estatic

en: Close
oc: Tampar

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Token
oc: Geton (token)

en: Controls
oc: Contraròtles

en: Fixed
oc: Fixe

en: Revert
oc: Restablir

en: Buttons
oc: Botons

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Style
oc: Estil

en: Changed
oc: Modificat

en: Themes
oc: Tèmas

en: Sticky
oc: Espingolat (en haut des listas)

en: Tabs
oc: Onglets

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Copy
oc: Copiar

en: Relative
oc: Relatiu

en: Border Color
oc: Color de bordadura

en: Grid
oc: Grasilha

en: Examples:
oc: Exemples :

en: Space
oc: Espace

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: Local
oc: Locale

en: Page settings
oc: Paramètres de la pagina

en: Paste
oc: pEGAR

en: Font family
oc: Poliça de caractèrs

en: About
oc: A prepaus

en: Column
oc: Colomna

en: Translate
oc: Traduire

en: Target
oc: Cibla

en: Fonts
oc: Poliças

en: Direction
oc: Direccion

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Styles
oc: Estils

en: Decoration
oc: Decoracion
