Noah's Page Builder (2.8.1) - en to pl translation catalogue (177 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Social networks
pl: Portale społecznościowe

en: Home page
pl: Strona domowa

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: None
pl: Brak

en: default
pl: domyślny

en: Number
pl: Liczba

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Container
pl: Kontener

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font
pl: Czcionka

en: Default
pl: Domyślny

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Move
pl: Przenieś

en: Top
pl: Góra strony

en: Icon
pl: Ikona

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Widok

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Section
pl: Sekcja

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Text
pl: Tekst

en: Icons
pl: Ikony

en: Theme
pl: Skórka

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Created
pl: Utworzono

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Link Title
pl: Tytuł odnośnika

en: All
pl: Wszystko

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Block
pl: Blok

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Url
pl: URL

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Inline
pl: Przed polem

en: Revisions
pl: Wersje

en: Gallery
pl: Galeria

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Up
pl: W górę

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Code
pl: Kod

en: General
pl: Ogólne

en: Colors
pl: Kolory

en: Border
pl: Obramowanie

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Loop
pl: Pętla

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Color
pl: Kolor

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Button
pl: Przycisk

en: Clone
pl: Klonuj

en: Tab
pl: Karta

en: Down
pl: W dół

en: Position
pl: Pozycja

en: Static
pl: Statycznie

en: Close
pl: Zamknij

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Token
pl: Wzorzec

en: Extras
pl: Dodatki

en: Available tokens
pl: Dostępne żetony

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Revert
pl: Przywróć

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Hours
pl: Godziny

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Info
pl: Informacja

en: Add section
pl: Dodaj sekcję

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Themes
pl: Skórki

en: Minutes
pl: Minuty

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Webform
pl: Formularz

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Save Configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Relative
pl: Względne

en: Max Width
pl: Maks. szerokość

en: Max Height
pl: Maks. wysokość

en: Grid
pl: Siatka

en: Examples:
pl: Przykłady:

en: Image title
pl: Nazwa zdjęcia

en: Space
pl: Odstęp

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Shadow
pl: Cień

en: Local
pl: Lokalnie

en: Page settings
pl: Ustawienia strony

en: Radius
pl: Promień

en: Headline
pl: Nagłówek

en: CSS Code
pl: Kod CSS

en: Paste
pl: Wklej

en: Font family
pl: Czcionka

en: About
pl: O stronie

en: Column
pl: Kolumna

en: Margin
pl: Margines

en: Stars
pl: Gwiazdki

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Target
pl: Cel

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Direction
pl: Kierunek

en: Upload Media
pl: Wyślij media

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Mute
pl: Wyciszenie

en: Video file
pl: Plik Video

en: Slash
pl: Ukośnik (prawy)

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Site Logo
pl: Logo strony

en: Container Width
pl: Szerokość kontenera

en: View page
pl: Zobacz stronę

en: Card
pl: Karta

en: Absolute
pl: Bezwzględne

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Styles
pl: Style

en: Border Radius
pl: Zaokrąglone rogi

en: Numbered
pl: Numerowane

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Line height
pl: Wysokość wiersza

en: Max height
pl: Maksymalna wysokość

en: Edit media
pl: Edytuj media

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Decoration
pl: Dekoracja

en: Add Column
pl: Dodaj kolumnę

en: Skill
pl: Umiejętność

en: Bars
pl: Bary

en: Edit Image
pl: Edytuj obraz

en: Shown tabs
pl: Wyświetlane zakładki

en: Select tabs being shown in the block
pl: Wybór zakładek, które są wyświetlane w bloku

en: Show primary tabs
pl: Wyświetl zakładki podstawowe

en: Show secondary tabs
pl: Wyświetl zakładki dodatkowe

en: Insert selected
pl: Wstaw zaznaczone
