Noah's Page Builder (2.8.1) - en to ro translation catalogue (119 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Home page
ro: Acasă

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: default
ro: implicit

en: Number
ro: Număr

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Container
ro: Recipient

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Font Size
ro: Mărime font

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afișează

en: hidden
ro: ascuns

en: Updated
ro: Actualizat

en: Icons
ro: Iconițe

en: Theme
ro: Temă

en: Attachment
ro: Anexă

en: Created
ro: Creat

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Link Title
ro: Titlu Legătură

en: All
ro: Toate

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Block
ro: Bloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Url
ro: URL

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Revisions
ro: Revizii

en: Up
ro: Sus

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Prev
ro: Înapoi

en: Code
ro: Cod

en: Day
ro: Zi

en: Table
ro: Tabel

en: End
ro: Sfârşit

en: Align
ro: Aliniere

en: Loop
ro: Buclă

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Color
ro: Culoare

en: Repeat
ro: Repetare

en: Button
ro: Buton

en: Clone
ro: Clonare

en: Down
ro: Jos

en: Position
ro: Poziție

en: Close
ro: Închideți

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Token
ro: Simbol

en: Fixed
ro: Fix

en: Revert
ro: Revenire

en: Buttons
ro: Butoane

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Seconds
ro: Secunde

en: Info
ro: Informație

en: Style
ro: Stil

en: Changed
ro: Schimbat

en: Themes
ro: Teme

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Copy
ro: Copiază

en: Relative
ro: Relativă

en: Grid
ro: Grilă

en: Examples:
ro: Exemple

en: Space
ro: spațiu

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Shadow
ro: Umbră

en: Page settings
ro: Setări pagină

en: Paste
ro: Lipire

en: About
ro: Despre

en: Column
ro: Coloană

en: Translate
ro: Traducere

en: Target
ro: Țintă

en: Direction
ro: Direcție

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Video file
ro: Fișier video

en: Slash
ro: Slash(/)

en: Pagination
ro: Paginație

en: Styles
ro: Stiluri

en: Allowed roles
ro: Roluri permise

en: Skill
ro: Abilitate

en: Edit Image
ro: Editează imagine

en: Shown tabs
ro: Taburi afișate

en: Select tabs being shown in the block
ro: Selectați taburile care să fie afișate în bloc

en: Show primary tabs
ro: Arată taburile primare

en: Show secondary tabs
ro: Arată taburile secundare
