Noah's Page Builder (2.8.5) - en to bn translation catalogue (51 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Home page
bn: নীড় পাতা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: All
bn: সমস্ত

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Block
bn: ব্লক

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Prev
bn: পূর্ব

en: Code
bn: কোড

en: General
bn: সাধারণ

en: Day
bn: দিন

en: Table
bn: টেবিল

en: Color
bn: রং

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Space
bn: স্পেস

en: Loading
bn: লোড হচ্ছে

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
