Noah's Page Builder (2.8.6) - en to be translation catalogue (98 entries)

en: Forms
be: Анкеты

en: Slideshow
be: Паказ слайдаў

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Images
be: Малюнкі

en: Next
be: Наступны

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Read more
be: Чытаць далей

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Tag
be: Тэма

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: default
be: прадвызначана

en: Number
be: Нумар

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Container
be: Кантэйнер

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Top
be: Верх

en: Time
be: Час

en: View
be: Праглядзець

en: URL
be: Спасылка

en: Menu
be: Меню

en: Updated
be: Абноўлена

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Attachment
be: Дадатак

en: Created
be: Створана

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: All
be: Усе

en: Add content
be: Дадаць змесціва

en: Block
be: Блок

en: Bottom
be: Знізу

en: Header
be: Загаловак

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Revisions
be: Версіі

en: Heading
be: Загаловак

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Prev
be: Папярэдні

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Code
be: Код

en: General
be: Агульны

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Start
be: Пачатак

en: Background color
be: Колер фона

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Color
be: Колер

en: Repeat
be: Паўтарыць

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Authored on
be: Дата:

en: Show
be: Паказаць

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Seconds
be: Секунды

en: Info
be: Інфармацыя

en: Themes
be: Тэмы

en: Webform
be: Анкета

en: Apply
be: Ужыць

en: Select
be: Выбраць

en: Copy
be: Калькаваць

en: Relative
be: Адносны

en: Grid
be: Сетка

en: Hide
be: Схаваць

en: Space
be: Прабел

en: Overlay
be: Перакрываючы слой

en: Loading
be: Загружаецца

en: About
be: Аб

en: Translate
be: Перакласці

en: Direction
be: Накірунак

en: Primary tabs
be: Першасныя табы

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Image style
be: Стыль выявы

en: Image style: @style
be: Стыль выявы: @style
