Noah's Page Builder (2.8.6) - en to cy translation catalogue (90 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Slideshow
cy: Sioe Sleidiau

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Images
cy: Delweddau

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Home page
cy: Hafan

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Size
cy: Maint

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: default
cy: rhagosod

en: Number
cy: Rhif

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Font Size
cy: Maint ffont

en: Default
cy: Diofyn

en: Time
cy: Amser

en: View
cy: Gweld

en: Menu
cy: Dewislen

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Theme
cy: Thema

en: Attachment
cy: Atodiad

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Vertical
cy: Fertigol

en: Link Title
cy: Pennawd Dolen

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Up
cy: I fyny

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Prev
cy: Blaenorol

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Code
cy: côd

en: General
cy: Cyffredinol

en: Day
cy: Dyddiad

en: Table
cy: Tabl

en: Start
cy: Dechrau

en: End
cy: Diwedd

en: Text color
cy: Lliw testun

en: Color
cy: Lliw

en: Repeat
cy: Ail adrodd

en: Clone
cy: Clôn

en: Down
cy: I lawr

en: Position
cy: Lleoliad

en: Close
cy: Yn agos

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Style
cy: Arddull

en: Themes
cy: Themâu

en: Sticky
cy: Gludiog

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Apply
cy: Ceisio

en: Select
cy: Dewis

en: Relative
cy: Cymharol

en: Hide
cy: Cuddio

en: Image title
cy: Pennawd delwedd

en: Page settings
cy: Gosodiadau tudalen

en: Offset
cy: Ongli

en: Column
cy: Colofn

en: Stars
cy: Sêr

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Image style
cy: Arddull delwedd
