Noah's Page Builder (2.8.6) - en to fa translation catalogue (126 entries)

en: Forms
fa: ورقه ها

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Home page
fa: صفحه خانگی

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Icon
fa: شمایل

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: hidden
fa: مخفی

en: URL
fa: نشانی

en: Menu
fa: قائم

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: هویت

en: Attachment
fa: پیوست

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Separator
fa: جداکننده

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: All
fa: همه

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Block
fa: قالبک

en: Bottom
fa: پایین

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Inline
fa: درون خطی

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Heading
fa: عنوان

en: Up
fa: بالا

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: ,
fa: ،

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Desc
fa: نزولی

en: General
fa: عمومی

en: Day
fa: روز

en: Table
fa: جدول

en: Align
fa: تراز

en: Loop
fa: حلقه

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Color
fa: رنگ

en: Button
fa: دکمه

en: Clone
fa: تکثیر سازی

en: Tab
fa: زبانه

en: Position
fa: موقعیت

en: Close
fa: بستن

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Show
fa: نمایش

en: Token
fa: توکن

en: Available tokens
fa: شناسکه های موجود

en: Fixed
fa: ثابت

en: Revert
fa: بازگشت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Seconds
fa: ثانیه

en: Info
fa: اطلاعات

en: Video
fa: ویدیو

en: Style
fa: اصلوب

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: Sticky
fa: چسبانک

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Copy
fa: تکثیر

en: Grid
fa: شبکه

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Space
fa: فاصله

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Page settings
fa: تنظیمات صفحه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Paste
fa: چسباندن

en: About
fa: درباره

en: Column
fa: ستون

en: Translate
fa: ترجمه

en: Target
fa: مقصد

en: Direction
fa: جهت

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Styles
fa: استایل ها

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Asc
fa: صعودی
