Noah's Page Builder (2.8.7) - en to ar translation catalogue (145 entries)

en: Forms
ar: النماذج

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Home page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: default
ar: المبدئي

en: Number
ar: رقم

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Container
ar: حاوية

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Image Margin
ar: هامش الصورة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Background Color
ar: لون الخلفيّة

en: Move
ar: تحريك

en: Top
ar: الأعلى

en: Icon
ar: أيقونة

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: hidden
ar: مخفي

en: URL
ar: العنوان URL

en: Menu
ar: القائمة

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: حلة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Attachment
ar: المرفق

en: Created
ar: الإنشاء

en: Separator
ar: فاصل

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Link Title
ar: عنوان الرابط

en: All
ar: الكل

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Block
ar: صندوق

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Url
ar: المسار

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Heading
ar: الترويسة

en: Up
ar: اعلى

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Prev
ar: السابق

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: General
ar: عام

en: Day
ar: باليوم

en: Table
ar: جدول

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Align
ar: المحاذاة

en: Loop
ar: حلقة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Color
ar: اللون

en: Button
ar: زر

en: Clone
ar: استنساخ

en: Down
ar: أسفل

en: Position
ar: الوضع

en: Close
ar: إغلاق

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Show
ar: عرض

en: Fixed
ar: ثابت

en: Revert
ar: استرجع

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Seconds
ar: ثوان

en: Info
ar: معلومات

en: Add section
ar: اضافة قسم

en: Video
ar: فيديو

en: Style
ar: نمط

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Themes
ar: الحلل

en: Sticky
ar: مثبت

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Select
ar: إختيار

en: Copy
ar: نسخ

en: Grid
ar: شبكة

en: Hide
ar: إخفاء

en: Examples:
ar: أمثلة:

en: Image title
ar: عنوان الصورة

en: Space
ar: فراغ

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Loading
ar: جاري التحميل

en: Columns
ar: أعمدة

en: Page settings
ar: إعدادات الصفحة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Paste
ar: لصق

en: About
ar: حول

en: Column
ar: العمود

en: Translate
ar: ترجمة

en: Target
ar: الهدف

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: View page
ar: اعرض الصفحة

en: Card
ar: بطاقة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Textarea
ar: منطقة نص

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Video URL
ar: رابط الفيديو (URL)

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Show secondary tabs
ar: إظهار التبويبات الثانوية

en: Initial visibility level
ar: مستوى الرؤية الأولي
