Noah's Page Builder (2.8.7) - en to hr translation catalogue (107 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Images
hr: Slike

en: Next
hr: Sljedeći

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Social networks
hr: Socijalne mreže

en: Home page
hr: Naslovnica

en: Tag
hr: Oznaka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: default
hr: Zadano

en: Number
hr: Broj

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Container
hr: Kontejner

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Icon
hr: Ikona

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: hidden
hr: skriven

en: Section
hr: Sekcija

en: Menu
hr: Izbornik

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: Attachment
hr: Prilog

en: Created
hr: Stvoreno

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Horizontal
hr: Horizontalno

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: Link Title
hr: Naslov linka

en: All
hr: Svi

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Block
hr: Blok

en: Bottom
hr: Dno

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Revisions
hr: Revizije

en: Heading
hr: Zaglavlje

en: Up
hr: Gore

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Prev
hr: Predhodni

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Desc
hr: Silazno

en: Code
hr: Kôd

en: General
hr: Općenito

en: Day
hr: Dan

en: Table
hr: Tablica

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Align
hr: Poravnati

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Color
hr: Boja

en: Button
hr: Gumb

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Down
hr: Dolje

en: Position
hr: Pozicija

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Show
hr: Prikaži

en: Available tokens
hr: Dostupni tokeni

en: Revert
hr: Vrati

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Style
hr: Stil

en: Themes
hr: Predlošci

en: Sticky
hr: Ljepljivo

en: Apply
hr: Primjeni

en: Grid
hr: Mreža

en: Hide
hr: Sakrij

en: Space
hr: Razmak

en: Overlay
hr: Plutajuća ploča

en: Loading
hr: Učitavanje

en: About
hr: Opis

en: Translate
hr: Prevedi

en: Direction
hr: Smjer

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Slash
hr: Kosa crta

en: Styles
hr: Stilovi

en: Image style
hr: Stil slike

en: Image style: @style
hr: Stil slike: @style

en: Asc
hr: Uzlazno
