Noah's Page Builder (2.8.8) - en to kn translation catalogue (123 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Home page
kn: ನೆಲೆ ಪುಟ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: default
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Font Size
kn: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿ ಗಾತ್ರ

en: Font
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Icons
kn: ಚಿಹ್ನೆಗಳು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Day
kn: ದಿನ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Align
kn: ಹೊಂದಿಸು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Plain Text
kn: ಸರಳ ಪಠ್ಯ

en: Static
kn: ಸ್ಥಾಯಿ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Coordinates
kn: ನಿರ್ದೇಶಾಂಕಗಳು

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Controls
kn: ನಿಯಂತ್ರಣಗಳು

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Unset
kn: ಹೊಂದಿಸಿಲ್ಲದ್ದು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: Minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Countdown
kn: ಕೌಂಟ್‌ಡೌನ್

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Loading
kn: ಲೋಡ್ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Radius
kn: ತ್ರಿಜ್ಯ

en: Paste
kn: ಅಂಟಿಸು

en: Font family
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಪರಿವಾರ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Fonts
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿಗಳು

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Widgets
kn: ವಿಜೆಟ್

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Mute
kn: ಮೂಕ

en: Slash
kn: ಅಡ್ಡಗೆರೆ(ಸ್ಲ್ಯಾಶ್)

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Desktop
kn: ಗಣಕತೆರೆ

en: Contents
kn: ಒಳ ಅಂಶಗಳು

en: Max height
kn: ಸಲಹೆ
