Noah's Page Builder (3.0.0) - en to da translation catalogue (160 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Read more
da: Læs mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Home page
da: Forside

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: default
da: standard

en: Number
da: Antal

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Container
da: Beholder

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Font
da: Skrift

en: Default
da: Standard

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Move
da: Flyt

en: Icon
da: Ikon

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: hidden
da: skjult

en: Section
da: Sektion

en: Updated
da: Opdateret

en: Text
da: Tekst

en: Icons
da: Ikoner

en: Theme
da: Tema

en: Attachment
da: Bilag

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: Separator
da: Skilletegn

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Link Title
da: Link-titel

en: All
da: Alle

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Block
da: Blok

en: Bottom
da: Bund

en: Url
da: URL

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Inline
da: Integreret

en: Revisions
da: Versioner

en: Gallery
da: Galleri

en: Heading
da: Overskrift

en: Up
da: Op

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Prev
da: Forrige

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Code
da: Kode

en: General
da: Generelt

en: Colors
da: Farver

en: Border
da: Ramme

en: Day
da: Dag

en: Table
da: Tabel

en: End
da: Slut

en: Align
da: Justér

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Color
da: Farve

en: Repeat
da: Gentag

en: Button
da: Knap

en: Clone
da: Klon

en: Tab
da: Fane

en: Down
da: Ned

en: Position
da: Placering

en: Plain Text
da: Ren tekst

en: Static
da: Statisk

en: Close
da: Luk

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Coordinates
da: Koordinater

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Show
da: Vis

en: Token
da: Symbol

en: Available tokens
da: Tilgængelige symboler

en: Fixed
da: Fast

en: Revert
da: Gendan

en: Buttons
da: Knapper

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Hours
da: Timer

en: Seconds
da: Sekunder

en: Add section
da: Tilføj sektion

en: Style
da: Typografi

en: Unset
da: Fjern

en: Changed
da: Ændret

en: Themes
da: Temaer

en: Minutes
da: Minutter

en: Sticky
da: Klæbrig

en: Tabs
da: Faner

en: Webform
da: Webformular

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Copy
da: Kopier

en: Save Configuration
da: Gem konfiguration

en: Relative
da: Relativ

en: Grid
da: Gitter

en: Hide
da: Skjul

en: Image title
da: Billedtitel

en: Space
da: Mellemrum

en: Overlay
da: Overlejring

en: Loading
da: Indlæser

en: Columns
da: Kolonner

en: Local
da: Lokal

en: Page settings
da: Sideindstillinger

en: Headline
da: Overskrift

en: Custom CSS
da: Tilrettet CSS

en: Paste
da: Sæt ind

en: Font family
da: Skriftfamilie

en: About
da: Om

en: Column
da: Kolonne

en: Icon size
da: Ikonstørrelse

en: Stars
da: Stjerner

en: Translate
da: Oversæt

en: Target
da: Mål

en: Node not found
da: Indholdselement ikke fundet

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Direction
da: Retning

en: Upload Media
da: Upload media

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Slash
da: Skråstreg

en: View page
da: Vis side

en: Card
da: Kort

en: Accordion
da: Foldud menu

en: Absolute
da: Absolut

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Block Content
da: Blokindhold

en: Title type
da: Titeltype

en: Allowed roles
da: Tilladte roller

en: Image style
da: Billedformat

en: Max height
da: Maks. højde

en: Edit media
da: Redigér media

en: Decoration
da: Dekoration

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: - Default -
da: - Standard -

en: Edit Image
da: Redigér billede

en: Menu levels
da: Menu-niveauer

en: Shown tabs
da: Viste faner

en: Show primary tabs
da: Vis primære faneblade

en: Show secondary tabs
da: Vis sekundære faneblade

en: Insert selected
da: Indsæt det valgte
