Noah's Page Builder (3.0.0) - en to th translation catalogue (78 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Slideshow
th: สไลด์โชว์

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Home page
th: เว็บไซต์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: hidden
th: ซ่อน

en: Menu
th: เมนู

en: Text
th: ข้อความ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Revisions
th: รุ่น

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: Up
th: ขึ้น

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Mobile
th: มือถือ

en: Code
th: รหัส

en: General
th: ทั่วไป

en: Day
th: วัน

en: Table
th: ตาราง

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Color
th: สี

en: Clone
th: โคลน

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Close
th: ปิด

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Show
th: แสดง

en: Available tokens
th: Token ที่สามารถนำไปใช้ได้

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Info
th: ข้อมูล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Themes
th: แบบเว็บไซต์

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Select
th: เลือก

en: Copy
th: คัดลอก

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Hide
th: ซ่อน

en: Space
th: ช่องว่าง

en: Page settings
th: การตั้งค่าหน้า

en: Radius
th: รัศมี

en: Paste
th: วาง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Stars
th: ดาว

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Block Content
th: เนื้อหาของบล็อก

en: Styles
th: ลักษณะ

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Decoration
th: การตกแต่ง

en: Edit Image
th: แก้ไขภาพ

en: Menu levels
th: ระดับเมนู
