Noahs Builder Theme (1.1.0) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Container
hi: कंटेनर

en: Core
hi: कोर

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स
