Noahs Builder Theme (1.1.2) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Container
it: Contenitore

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: General
it: Generale

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: Hidden
it: Nascosto

en: Tabs
it: Schede

en: Columns
it: Colonne

en: View cart
it: Vedi carrello

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
