Noah's Popups Builder (1.1.2) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: Active
hi: सक्रिय

en: Bottom
hi: तल

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Prev
hi: पिछला

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Position
hi: स्थान

en: Close
hi: बंद करे

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Front page
hi: मुखपृष्ठ

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Add section
hi: अनुभाग जोड़ें

en: Loading
hi: लोड हो रहा है

en: Activate
hi: सक्रिय

en: Add Condition
hi: स्थिति जोड़ना
