Noah's Popups Builder (1.1.2) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Cancel
mr: रद्द

en: Language
mr: भाषा

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Name
mr: नाव

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Font
mr: मुद्रावर्ग

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Active
mr: सक्रिय

en: Conditions
mr: अटी

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Days
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास

en: Minutes
mr: मिनीटे
