Noah's Popups Builder (1.1.2) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Language
pt: Idioma

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Font
pt: Tipo de letra

en: Default
pt: Por defeito

en: Top
pt: Topo

en: Active
pt: Ativo

en: Bottom
pt: Baixo

en: Conditions
pt: Condições

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Prev
pt: Anterior

en: Inactive
pt: Inativo

en: Border
pt: Borda

en: Position
pt: Posição

en: Close
pt: Fechar

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Front page
pt: Página principal

en: Days
pt: Dias

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Hours
pt: Horas

en: Seconds
pt: Segundos

en: Add section
pt: Adicionar secção

en: Minutes
pt: Minutos

en: Loading
pt: A carregar

en: Activate
pt: Ativar

en: Deactivate
pt: Desactivar

en: Triggers
pt: Gatilhos

en: Styles
pt: Estilos

en: Add Condition
pt: Adicionar condição
