Noah's Popups Builder (1.1.3) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Font
fr: Police

en: Top
fr: Haut

en: Active
fr: Actif

en: Bottom
fr: Bas

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Prev
fr: Préc.

en: Inactive
fr: Inactif

en: Border
fr: Bordure

en: Padding
fr: Remplissage

en: Static
fr: Statique

en: Close
fr: Fermer

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Front page
fr: Page d'accueil

en: Fixed
fr: Fixe

en: Days
fr: Jours

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Hours
fr: Heures

en: Seconds
fr: Secondes

en: Add section
fr: Ajouter une section

en: Max Height
fr: Hauteur maximale

en: Loading
fr: En cours de chargement

en: Activate
fr: Activer

en: Deactivate
fr: Désactiver

en: Triggers
fr: Déclencheurs

en: Popup Settings
fr: Paramètres de Popup

en: Absolute
fr: Absolu

en: Add Column
fr: Ajouter une colonne

en: Close popup
fr: Fermer la popup

en: Add Condition
fr: Ajouter une condition
