NoBotIQ Spam Protection (1.0.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Password
id: Sandi

en: Form ID
id: ID formulir

en: Text
id: Teks

en: Client ID
id: ID Klien

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Entity bundle
id: Bundel entitas

en: Provides links to perform entity operations.
id: Menyediakan tautan untuk melakukan operasi entitas.

en: Content entity type ID
id: ID jenis entitas konten

en: Content entity ID
id: ID entitas konten

en: Content entity revision ID
id: ID revisi entitas konten
