NoBotIQ Spam Protection (1.0.0) - en to ne translation catalogue (17 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: Type
ne: प्रकार

en: Author
ne: लेखक

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Password
ne: पासवर्ड

en: Label
ne: लेबल

en: Text
ne: अक्षर

en: ID
ne: परिचय

en: Email
ne: ईमेल

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: UUID
ne: अनुपम प्रयोगकर्ता परिचय संख्या
