NoBotIQ Spam Protection (1.0.0) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Password
oc: Senhal

en: Label
oc: Etiqueta

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: - Any -
oc: - Tot -

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
