NoBotIQ Spam Protection (1.0.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Password
pt: Senha

en: Label
pt: Rótulo

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Text
pt: Texto

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: Protection type
pt: Tipo de proteção

en: Provides links to perform entity operations.
pt: Fornece links para executar operações da entidade.

en: Content entity type ID
pt: ID do tipo de entidade do conteúdo

en: Content entity ID
pt: ID da entidade do conteúdo

en: Content entity revision ID
pt: ID de revisão da entidade de conteúdo
