NoBotIQ Spam Protection (1.0.1) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Username
de: Benutzername

en: Type
de: Typ

en: Author
de: Autor

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: Form ID
de: Formular-ID

en: Email
de: E-Mail

en: Client ID
de: Client-ID

en: Machine name
de: Systemname

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: - Any -
de: - Alle -

en: Form display
de: Formularanzeige

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: Entity bundle
de: Entitätssubtyp

en: Provides links to perform entity operations.
de: Stellt Links zum Ausführen von Entitätsoperationen bereit.

en: Content entity type ID
de: Inhaltsentitätstyp-ID

en: Content entity ID
de: Inhaltsentitäts-ID

en: Content entity revision ID
de: Inhaltsentität-Revisions-ID

en: Entity Form
de: Entitätsformular
