NoBotIQ Spam Protection (1.0.1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Password
tr: Parola

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: Email
tr: E-posta

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: Provides links to perform entity operations.
tr: Varlık işlemleri gerçekleştirmek için bağlantılar sağlar.

en: Content entity type ID
tr: İçerik varlığı tipi kimliği

en: Content entity ID
tr: İçerik varlığı kimliği

en: Content entity revision ID
tr: İçerik varlığı düzeltme kimliği
