NoBotIQ Spam Protection (1.0.2) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Label
hi: लेबल

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: UUID
hi: युयुआइङी
