NoBotIQ Spam Protection (1.0.2) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Form ID
it: ID del form

en: Text
it: Testo

en: Email
it: E-mail

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Operations links
it: Link operativi

en: Provides links to perform entity operations.
it: Fornisce collegamenti per eseguire operazioni sulle entità .
